Okulary PRZECIWSŁONECZNE

Dlaczego powinniśmy kupować okulary przeciwsłoneczne u optyka?

Wybierając okulary w salonie optycznym możemy być spokojni o ich jakość, bowiem okulary takie spełniają podstawowe normy i posiadają filtr UV. Należy przy tym pamiętać, iż najzdrowsze dla oczu są soczewki w neutralnych kolorach – szarym lub brązowym. Okulary o innych kolorach soczewek mają zazwyczaj specjalne przeznaczenie (np. zielone poprawiają widzenie o zmroku, fioletowe uwydatniają kolory na dalszym planie).
Pamiętajmy też o przeznaczeniu naszych okularów, które możemy rozróżnić przy pomocy standaryzacji i podziału na kategorie.
Okulary z kat.1 możemy nosić tylko w pochmurne dni. K
at. 2 sprawdzi się przy umiarkowanym oświetleniu.
Kat. 3 zapewni nam ochronę w słoneczne dni, również podczas wakacji w ciepłym kraju. Jeżeli wybieramy się wysoko w góry lub zamierzamy uprawiać sporty takie jak narciarstwo czy żeglarstwo, powinniśmy sięgnąć po filtr kat.4.
Uwaga dla kierowców - prowadząc pojazdy, nie powinniśmy używać filtrów wyższych niż kat 3.

 Wybrane modele z naszej najnowszej kolekcji okularów przeciwsłonecznych:

Okulary polaryzacyjne, czyli takie które polaryzują światło słoneczne.

 Soczewki polaryzacyjne przepuszczają tylko proste(spolaryzowane), fale świetlne. Wszystkie inne rozproszone fale, które tworzą odblaski, są blokowane i pochłaniane przez kolejne warstwy soczewek polaryzacyjnych. Promienie słońca, chociaż są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, mogą wyrządzić wiele krzywdy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że promieniowanie UV szkodzi oczom. Najlepszą tarczą obronną są wtedy okulary z filtrem.  Osoba nosząca okulary polaryzacyjne odczuwa wyższy kontrast i lepszą jakość widzenia nie tylko w słoneczne dni.Wszystko to dzięki eliminacji odblasków, które nie przenikają przez soczewki w okularach polaryzacyjnych.