Okulary KOREKCYJNE

Obecnie okulary korekcyjne stały się jednym z najważniejszych elementów ubioru a przestały być przykrą koniecznością. Czasy nudnych oprawek minęły bezpowrotnie, dziś okulary korekcyjne są inaczej traktowane niż w przeszłości i dzięki swojej jakości i walorom estetycznym stanowią ważny dodatek do stylizacji. Kiedyś było to zło konieczne, dziś jest to biżuteria, element garderoby, który ożywia naszą twarz i nadaje jej charakteru. Eleganckie okulary przyciągają nie tylko wzrok pań, to również szczególnie atrakcyjne akcesorium dla mężczyzn, którzy w kwestii modnych dodatków mają ograniczone pole manewru. Dzięki właściwie dobranym oprawkom panowie mogą dziś podkreślić swoją osobowość oraz wyrazić indywidualność.

Okulary korekcyjne, oprawki marki Vermari

Każdy kto choć raz wybierał nowe okulary wie, że nie jest to łatwe zadanie. Dobór odpowiednich oprawek do kształtu twarzy i charakteru to podstawa  a modne okulary to prosty sposób na zmianę swojego wizerunku. Należy również podkreślić, iż profesjonalny optyk łączy w sobie okulistę ze stylistą i musi znać się na najnowszych trendach, aby klient wyszedł pozytywnie odmieniony.  

Okulary korekcyjne, oprawki marki Emporio Armani

Najlepszą opcją na wybór idealnych oprawek jest po prostu ich przymiarka pod okiem naszego specjalisty. Dzięki wiedzy i zdobytemu doświadczeniu postaramy się pomóc Państwu dokonać odpowiedniego zakupu, biorąc pod uwagę kwestię finansową, komfort użytkowania jak również korekcji wady wzroku, która pozostaje najważniejsza. A dla naszych klientów, kórych nie trapi wada wzroku, ale chcieli by zmienić coś w swoim wyglądzie lub chcą wyglądać modnie, polecamy stale rosnące w popularność okulary zerówki.

Wybrane modele z naszej najnowszej kolekcji oprawek dla Kobiet:

Odnalezienie idealnych oprawek z pośród tak wielu kształtów i kolorów nie jest łatwe, dlatego nasi specjaliści podpowiedzą Ci na co zwrócić uwagę by dobrać okulary najlepsze dla Twojego typu urody!

Salon Optica Negra - Krztałty twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

  1. Do okrągłej twarzy najbardziej pasują okulary o kwadratowych i kanciastych krawędziach, zabieg ten pomoże nadać jej bardziej wyrazistego kształtu. Podłużne szkła optycznie nadadzą szerokości kościom policzkowym, dzięki temu symetria będzie prezentować się podobnie jak w przypadku twarzy owalnej. Należy przy tym pamiętać aby nie wybierać zbyt grubych oprawek, ponieważ dodadzą twarzy zbytniej szerokości.
  2. Okulary dla osób o kwadratowych twarzach powinny być szersze niż kości policzkowe, chodzi tu przede wszystkim o górną linie oprawek. Dzięki temu optycznie zmienią się proporcje i twarz nie będzie wyglądała na równomiernie szeroką. Dobra informacja dla osób o kwadratowych rysach – mogą przebierać w kolorach!
  3. Osoby o twarzy trójkątnej aby złagodzić rysy twarzy powinny wybierać oprawki delikatne, o zaokrąglonych kształtach, mogą nawet pozwolić sobie na modne tego roku lenonki. Jeśli jednak bardziej preferujesz kanciaste, zwróć uwagę na to, by oprawki nie przytłaczały swoją szerokością.
  4. Twarz owalna, ze względu na jej proporcje należy do kształtu idealnego. Osoby o tym kształcie twarzy to prawdziwi szczęściarze, ponieważ ich urodę podkreślają praktycznie wszystkie rodzaje oprawek. Możesz swobodnie wybierać między oprawkami kwadratowymi oraz okrągłymi. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby oprawki były minimalnie szersze lub mieć taką samą szerokość jak nasza twarz, by nie zaburzały naturalnego balansu.